top of page

Başlangıç noktası: Car Rental Dalyan Türkiye--Palmiye Merkezi (31.06 km)

 

Hazırlayan: Turgay Uceren 

 

Kısa açıklama: Bu, Dalyan Türkiye'de 31.06 km uzunluğunda bir Scooter güzergâhı (Dalyan--Palmiye Merkezi) 'dır. Güzergâh 192.42 m toplam tırmanış ve 60.41 m maksimum yüksekliğe sahiptir.

 

 

Scooter rotasında oteller: Montana Boutique Otel Dalyan - Konak Su Otel Dalyan - Tufan Apart Dalyan - Gürkan Apart Dalyan - Miço Otel Dalyan - Kamarca House Otel -

Scooter rotasında restoranlar:  Uc Kardesler Pamukkale Pide & Pizza Restoran, Cömert Lokantasi Dalyan


Scooter rotasında mola yerleri:

Scooter rotasında görülmeye değer yerler: Kaplumbağa Heykeli Dalyan Türkiye - Dalyan Camii - Eskiköy Köyü - Tepearası Köyü - Sığla Ormanı - Kavakarası Köyü -Köyceğiz Gölü - Köyceğiz Palmiye Merkezi -

köyceğiz palmiye merkezi,dalyan scooter hire,dalyan scooter rental,scooter huren dalyan,dalyan
köyceğiz palmiye merkezi,dalyan scooter hire,dalyan scooter rental,scooter huren dalyan,dalyan

Köyceğiz Palmiye Merkezi

 

Köyceğiz Palmiye Merkezi

 

 

Palmiye Merkezi ülkemizde palmiye sevgisinin ve türlerinin arttırılması amacı ile 1993 yılında, 80.000m kare alan üzerinde,   Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde kurulmuştur. Merkezin Botanik Bahçesi 2005 yılında açılmıştır. Palmiye Merkezi Köyceğiz' e 2 Km uzaklıkta Ekincik yolu üzerindedir.

 

 Botanik Bahçesi, Palmetum (yaşayan palmiye müzesi), Kaktüs ve Sukkulent evi, Tropik Sera, Tropik Meyveler Bölümü ve Su Bahçelerinden oluşmaktadır. 140 tür palmiye yanında, ülkemizde ilk üretimi yapılan, tropik ve subtropik bitkiler, zengin su bitkileri koleksiyonu, tropik meyveler, sikaslar, nolinalar, starliçeler bulunmaktadır.  

 

Botanik Bahçesi dışında, Merkezin 7000m kare kapalı, yaklaşık 25.000m kare açık alanında çok çeşitli türden bitki üretimi yapılmakta ve satışa sunulmaktadır. Palmiye Merkezinde,  palmiye ve palmiye dışı bitkilerin tohumları da satılmaktadır. 2008 yılında hizmete giren satış bölümü 10.000m kare alanda hizmet vermektedir.

 

Palmiye Merkezine ait geniş bilgiye, merkezin palmiyemerkezi.com  adresinden ulaşabilirsiniz. Sitenin bir özelliği de, her ay ülkemizde bilinmeyen veya az tanınan bir bitkinin tanıtılmasıdır.

 

Köyceğiz' e böyle güzel bir Tropik dünyayı bahşeden Dr.Ragıp Esener' e teşekkür ederiz.

 

Palmiye Merkezi ile ilgili detaylı ve büyük resimler aşağıdaki slayttadır.

 

bottom of page