top of page

Başlangıç noktası: Car Rental Dalyan Türkiye--Toparlar Şelale (28.69 km)

 

Hazırlayan: Turgay Uceren 

 

Kısa açıklama: Bu, Dalyan Türkiye'de 28.69 km uzunluğunda bir Scooter güzergâhı (Dalyan--Toparlar Şelale) 'dır. Güzergâh 183.91 m toplam tırmanış ve 60.41 m maksimum yüksekliğe sahiptir.

 

 

Scooter rotasında oteller: Montana Boutique Otel Dalyan - Konak Su Otel Dalyan - Tufan Apart Dalyan - Gürkan Apart Dalyan - Miço Otel Dalyan - Kamarca House Otel -

Scooter rotasında restoranlar:  Uc Kardesler Pamukkale Pide & Pizza Restoran, Cömert Lokantasi Dalyan


Scooter rotasında mola yerleri:

Scooter rotasında görülmeye değer yerler: Kaplumbağa Heykeli Dalyan Türkiye - Dalyan Camii - Eskiköy Köyü - Tepearası Köyü - Sığla Ormanı - Kavakarası KöyüToparlar Şelale -

toparlar şelale,dalyan scooter hire,dalyan scooter rental,scooter huren dalyan,dalyan scooter kiralama,dalyan
toparlar şelale,dalyan scooter hire,dalyan scooter rental,scooter huren dalyan,dalyan scooter kiralama,dalyan

Toparlar Şelalesi

 

Toparlar Şelalesi

 

Toparlar Şelalesi Köyceğiz’de Antalya yolu üzerinde bulunuyor. Tabelası küçük dikkat etmek gerekiyor.

 

Toparlar Şelalesi

 

Toparlar Şelalesi Köyceğiz’de Antalya yolu üzerinde bulunuyor. Tabelası küçük dikkat etmek gerekiyor. İçeri doğru girince çam ağaçları karşılıyor insanı ve suyun sesini duymaya başlıyorsunuz. Güzellikleri görmek için sıkı bir yürüyüşe hazır olmalısınız neyse ki durup dinlenmeyi bahane edecek bir çok güzellik var. Yürüyüşü, sekmeyi, kızıl toprağı da düşünürsek kesinlikle rahat bir ayakkabı, eşofman, şapka, içeceklerimizle ve soğuk suda serinlemek istiyorsanız mayonuzla ve tedarikli gitmelisiniz.

 

İlk şelaleden sonra vazgeçmeyin ve kayalardan sekerek ilerlemenin zevkini çıkararak gezinizin tadını çıkarın. Her yerde oluşan küçük gölcükler dağlardan sızan suların ve üstündeki çiçeklerin görüntüsü size unutulmaz bir gün yaşatacaktır. Çünkü Köyceğiz’e sadece 8 km. uzaklıktaki Toparlar şelalesi, yılın en sıcak aylarında dahi Trekking ve doğa hayranları için, 15 dakikalık bir doğa yürüyüşü ile ulaşarak, serinleyebilecekleri uğrak yerlerinden biridir.

 

bottom of page