top of page

Başlangıç noktası: Car Rental Dalyan Türkiye--Sülüngür Gölü (5.56 km)

 

Hazırlayan: Turgay Uceren 

 

Kısa açıklama: Bu, Dalyan Türkiye'de 5.56 km uzunluğunda bir Scooter güzergâhı (Dalyan--Sülüngür Gölü) 'dir. Güzergâh 13.99 m toplam tırmanış ve 19.28 m maksimum yüksekliğe sahiptir.

 

 

Scooter rotasında oteller: Pearl Apart DalyanGrande Prestige Apart DalyanAcar Park Otel DalyanBinlik Otel DalyanBauhouse Hostel Dalyan

Scooter rotasında restoranlar:  Bengisu Treehouse Restoran Dalyan - Dalyan Waterful Restoran & Bar - Begonville House Restoran Dalyan - Nar Danesi Restoran & Cafe Dalyan - Gölbaşı Restoran Dalyan


Scooter rotasında mola yerleri: Gölbaşı Restoran Dalyan - Nar Danesi Restoran & Cafe Dalyan

Scooter rotasında görülmeye değer yerler: Kaplumbağa Heykeli Dalyan Türkiye - Gölbaşı Restoran - Sülüngür Gölü

sülüngür gölü,dalyan scooter hire,dalyan scooter rental,scooter huren dalyan
sülüngür gölü,dalyan scooter hire,dalyan scooter rental,scooter huren dalyan

Sülüngür Gölü

 

Sülüngür Gölü (36°47’19″N   28°38’52″E)

 

 

Dalyan’ın kuzeyinde, Sultaniye Kaplıcaları ve çamur banyolarının bulunduğu büyük Köyceğiz Gölü ile karıştırılmamalıdır;. Çoğu kişi Sülüngür Gölü’nü Köyceğiz gölü ile karıştırmaktadır.. Sülüngür Gölü (lagün) Dalyan kanalının doğusunda çok güzel bir göldür. Gökbel tepesinden başlayan bir kayalık sırt ile İztuzu plajından ayrılır.

 

İztuzu Plajı’ndan, ya da Dalyan’dan bir saatlik yürüyüş ile ulaşılabilmektedir. Tekneyle ulaşmak mümkün  'değil' , hiçbir kaplıcası ve yüzme imkanı yoktur. Bu göl, balıkçılık için kullanılan ve balıkçılık için korunan bir alan olup, Dalyan (Dalko) balıkçılık kooperatifi tarafından işletilmektedir.

 

Sülüngür şaşırtıcı derecede güzeldir; Akşama karşı, kara tarafı ormanlık tepelerle çevrili, ve kuzeybatısında Dalyan deltasın saz yataklarında sakin sularda bir günbatımı için idealdir.

 

bottom of page